Udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej – eliminacje powiatowe

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej – eliminacje powiatowe – 18 kwietnia 2023 r.

18 kwietnia w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokółce odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Konkurs ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru oraz techniki pożarniczej, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. W konkursie mogły brać udział osoby, które uzyskały awans w poprzednim etapie (etapie gminnym). Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 8a Mikołaj Miron. Gratulujemy!