Udział w Ogólnopolskim programie edukacyjnym „Dziel się uśmiechem”

Uczniowie klas I – III w tym roku szkolnym również przystąpili do XI edycji Ogólnopolskiego programu edukacyjno-profilaktycznego „Dziel się uśmiechem”. Program ten od 2013 roku prowadzony jest przez Polski Czerwony Krzyż oraz Firmę Mars Polska wraz z partnerami merytorycznymi: Polskim Towarzystwem Stomatologicznym oraz Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej.
Akcja trwała od października do lutego 2024 roku i miała na celu utrwalić właściwe nawyki oraz zmniejszyć skalę problemu próchnicy w Polsce. Dzieci otrzymały materiały edukacyjne, dzięki którym poznały zasady prawidłowej higieny jamy ustnej, a także dowiedziały się jak zapobiegać próchnicy zębów w czterech prostych krokach. Zostało przeprowadzonych szereg zajęć w klasach oraz w świetlicy szkolnej przy pomocy uczniów ze Szkolnego Koła PCK.