Udział w IV sztafecie niepodległości

Udział w IV sztafecie niepodległości  – 22-23-24 września 2017 r.
Koło Historyczne z naszej szkoły, jak co roku, uczestniczyło w Sztafecie Niepodległości zorganizowanej z okazji 97 rocznicy Bitwy Nadniemeńskiej 1920 roku. Bitwa jest drugą po Cudzie na Wisłą najważniejszą batalią wojny polsko -bolszewickiej 1920 roku.
Młodzież z naszej szkoły jako jedyna ze szkół w Sokółce już po raz czwarty wzięła udział w tym przedsięwzięciu. Sztafeta to lekcja historii, która ma pokazać młodym ludziom jak trudna i bolesna była droga do niepodległości naszego regionu. Świadczą o tym te wszystkie miejsca pamięci, które odwiedziliśmy. Trasa biegła od Lipska do Kopnej Góry. Była to sztafeta dwudniowa, którą zakończyły główne uroczystości przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego w Sokółce.