Udział w II Sztafecie Niepodległości

II Sztafeta Niepodległości – 18, 19, 20 września 2015 r. 

W dniach 18-19-20 września 2015 roku uczniowie naszej szkoły należący do Koła Miłośników Historii pod opieką pani Moniki Klim wzięli udział w II Sztafecie Niepodległości. Organizowana jest ona od ubiegłego roku z okazji rocznicy bitwy niemeńskiej z 1920 roku. Tylko dwa miasta w Polsce Sokółka i Sejny obchodzą uroczyście tą rocznicę, a ponieważ w bieżącym roku mija 75 lat od tej potyczki, to oba miasta postanowiły wspólnie uczcić to wydarzenie m.in. poprzez udział młodzieży w II Sztafecie Niepodległości. Trasa biegu liczyła 150 km i trwała trzy dni.

18.09.15- piątek
Sokółka-Kopna Góra- Szudziałowo –Klimówka – Kuźnica
19.09.15- sobota
Kuźnica- Zajzdra – Nowy Dwór-Dąbrowa Białostocka –Lipsk –Augustów
20.09.15 – niedziela
Augustów – Giby – Sejny – Berżniki

Był to inny rodzaj lekcji historii i wychowania patriotycznego. Przez te trzy dni w nieco inny sposób niż w zamkniętej klasie, przy tablicy, uczyliśmy się historii. Uczciliśmy tych, którzy wiele lat temu oddali swoje życie po to, abyśmy dziś mogli mówić po polsku i czuć się Polakami.