Udział w II Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej

Udział w II Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej – 7 kwietnia 2016 r. 

Dziś w Gimnazjum nr 1 w Sokółce odbył się II Międzyszkolny Festiwal Piosenki Obcojęzycznej. Wzięło w nim udział ok. 80 młodych wykonawców ze szkół podstawowych i gimnazjów powiatu sokólskiego, m.in. z Kuźnicy, Malawicz i Czarnej Białostockiej. Naszą szkołę reprezentowały solistki: Julia Anastazja Dębko, Karolina Zalewska, Julia Borowska i zespół  w składzie: Jessica Matuk, Milena Bołtko, Julia Piktel i Wiktoria Żuk. Nasze uczennice wykonały piosenki w językach: francuskim, włoskim, rosyjskim i angielskim. Ten niezwykły festiwal dał młodocianym piosenkarzom możliwość zaprezentowania zdolności muzycznych, wrażliwości artystycznej oraz kompetencji językowych na szerszym forum. Należy podkreślić, że nasze uczennice wypadły znakomicie, pokazały nie tylko talent i profesjonalizm sceniczny, ale także tak zwaną kulturę śpiewania. Publiczności szczególnie do gustu przypadł występ Karoliny Zalewskiej, która za wykonanie włoskiej piosenki „Su di noi” otrzymała burzę braw i okrzyki zachwytu. Wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.