Udział w happeningu „Stop przemocy wobec dzieci”

Udział w happeningu „Stop przemocy wobec dzieci” -24 maja 2024 r.

24 maja delegacja uczniów z naszej szkoły wraz z nauczycielami brała udział w happeningu „Stop przemocy wobec dzieci” i uroczystym podsumowaniu projektu „PoPrawna Reakcja”.
Akcja dotyczyła zwrócenia uwagi na temat przemocy wobec dzieci w rodzinie. Dzieci i młodzież wykonały plakaty i transparenty z hasłami dotyczącymi tematu marszu. Wszyscy uczestnicy wydarzenia wspólnie przemaszerowali ulicami Sokółki manifestując głośno „Stop przemocy wobec dzieci!”
Na placu przed kinem „Sokół” nastąpiło uroczyste podsumowanie projektu oraz wręczenie nagród dla zwycięzców w konkursie „Krótki Filmik Komórką Kręcony”. Zgłoszono do niego sześć materiałów wideo. Happening prowadził zespół Fundacji Sokólskiego Funduszu Lokalnego: Anna Przeździecka, Marta Andrukiewicz i Elżbieta Maliszewska. W wydarzeniu udział wziął również Adam Kowalczuk – burmistrz Sokółki.