Udział w akcji „Szkoła do hymnu”

Udział w akcji „Szkoła do hymnu” – 10 października 2023 r.

W  dniu 10 listopada w naszej szkole, podobnie jak w prawie 20 tysiącach polskich szkół, przedszkoli i placówek oświatowych, o symbolicznej godzinie 11:11, zabrzmiał hymn narodowy. To efekt udziału w pięknej patriotycznej akcji „Szkoła do hymnu”, która miała początek sześć lat temu. Uczniowie naszej szkoły w strojach galowych zgromadzili się na sali gimnastycznej wraz z wychowawcami i nauczycielami. Na początku pani dyrektor podsumowała wyniki quizu ze znajomości „Mazurka Dąbrowskiego”, jaki został przeprowadzony we wszystkich klasach. Okazało się, że dobrze znamy zarówno słowa hymnu, jak też jego twórców oraz  okoliczności  powstania. Pieśń Legionów Polskich w wykonaniu dzieci i młodzieży była wzruszającym wyrazem szacunku do Ojczyzny, historii i narodowych tradycji. Dziękujemy wszystkim za wspólne świętowanie, obecność i radosną manifestację polskości!