Udział w akcji „Pomagamy spełnić marzenia Julki”

Pomagamy spełnić marzenie Julki!

Dziewczynka pragnie dostać jak największą liczbę kartek urodzinowych. Julia Frącek przyszła na świat 27.02.2008 roku w Elblągu. Urodziła się z zespołem Downa. W 6 miesiącu swojego życia dziewczynka dostała napadów padaczki, a rodzice usłyszeli kolejną diagnozę – zespół Westa (padaczka lekooporna). Przed rodziną rozpoczęła się ciężka praca, rehabilitacje, ćwiczenia, ale dali radę wyjść na prostą.
W wieku 3 lat, Julia poszła do przedszkola, była szczęśliwa i miała swoich przyjaciół. Niestety rutynowe badania zaniepokoiły lekarza… następna diagnoza – Ostra Białaczka Limfoblastyczna. Stan Julki dzięki leczeniu się poprawił. W 2015 roku zakończono leczenie chemioterapią. W tej chwili jej choroba jest w reemisji, jednak ciągle jeździ na kontrole do Gdańska i jest w trakcie rehabilitacji.
Dziewczynka znów cieszy się życiem, chodzi uśmiechnięta i radosna. Wkrótce skończy 8 lat, a jej największym marzeniem jest dostać jak największą liczbę kartek urodzinowych.

Nasza szkoła postanowiła pomóc Julce spełnić to marzenie. Przez tydzień uczniowie na zajęciach technicznych, plastycznych oraz godzinach z wychowawcą wykonywali samodzielnie kartki urodzinowe. Każdy wpisywał też własne życzenia płynące prosto z serca.

Samorząd Uczniowski, z którego inicjatywy zorganizowano w szkole tę akcję, serdecznie dziękuje wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i życzliwość.

Jeśli i ty chcesz pomóc małej Julce jeszcze możesz wysłać kartkę urodzinową na adres:
Julia Frącek, ul. Świerkowa 16/5, 82-300 Elbląg.