Trudna sztuka pisania listów

Trudna sztuka pisania listów – 10 października 2018 r.

10 października panie bibliotekarki z Filii Bibliotecznej Nr 1 na Osiedlu Zielonym odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 3.
Przeprowadzone zajęcia dotyczyły poczty elektronicznej oraz pisania listów i kart pocztowych. Dzieci rozwiązywały zagadki dotyczące zawodów na podstawie książki Doroty Strzemińskiej – Więckowiak „Poznajemy zawody”. Wysłuchały także przygody Wróbelka Elemelka opowiadającej o skrzynce pocztowej. Następnie panie wraz z dziećmi omówiły z jakich części składa się list i jakie są rodzaje kartek pocztowych. Opowiedziały też o akcji „Marzycielska Poczta”, która zajmuje się dostarczaniem kartek i listów do ciężko chorych dzieci z całego kraju. Adresatem takiego listu może być każde dziecko lub człowiek dorosły. Uczniowie chętnie przystąpili do rysowania obrazków, pisania listów i kartek do swoich chorych rówieśników. Zebrana poczta została wysłana do dzieci objętych akcją.