Szkolne Jasełka

Szkolne Jasełka – 21 grudnia 2014 r.

Ostatni szkolny dzień przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia upłynął w ZSO w bardzo miłej atmosferze. Uczniowie przyszli ubrani na galowo, w głównym holu pięknie mieniła się choinka, w salach rozbrzmiewały kolędy. W samo południe cała szkoła spotkała się na jasełkowo – opłatkowej uroczystości. Świąteczne spotkanie uświetnili swoją obecnością goście: pani Burmistrz Ewa Kulikowska, pan Adam Kowalczuk – od kilku dni pierwszy zastępca burmistrza, ksiądz dziekan Józef Kuczyński, Rada Rodziców, emerytowani pracownicy szkoły, nauczyciele, uczniowie, pracownicy administracji i obsługi. Honory gospodarza pełniła, nowo powołana, pani dyrektor Anna Andrzejewska. Piękna jasełkowa inscenizacja, przygotowana przez młodzież gimnazjum pod okiem pani Małgorzaty Zieziula, pobudziła do refleksji nad zbliżającymi się świętami i wprowadziła w magiczną bożonarodzeniową atmosferę. Miłym akcentem było rozstrzygniecie konkursu na świąteczną szopkę oraz tradycyjne dzielenie się opłatkiem.