Szkolne Jasełka

Szkolne Jasełka – 21 grudnia 2015 r.

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi, zapominają o wszelkich sporach, zatrzymują się na chwilę w zabieganym świecie. W atmosferę nadchodzących świąt wspaniale wprowadziły nas Jasełka, w tym roku realizowane w naszej szkole w ramach projektu „Tak się dawniej dziadkom żyło”. Koordynatorki tego projektu, panie Małgorzata Chociej i Monika Klim, zadbały nie tylko o finansową stronę przedsięwzięcia, lecz także przygotowały dekoracje, podziękowania, upominki, życzenia, stroiki oraz świąteczne konkursy. Montaż słowno-muzyczny przygotowała nauczycielka katechezy, pani Małgorzata Zieziula oraz jej podopieczni ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Na ten wspaniały spektakl przybyło wielu miłych gości. Na widowni zasiadł burmistrz Sokółki pan Adam Kowalczuk, ksiądz proboszcz Bogdan Urban, ksiądz kanonik Józef Kuczyński, ks. Mateusz Dobrzyński, ks. Jarosław Gryglewicz, pani Maria Talarczyk z SFL, emerytowani nauczyciele naszej szkoły, panie Izabela Parchanowicz i Joanna Normantowicz z Rady Rodziców, słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Nie zabrakło też pracowników dydaktycznych i administracyjnych, rodziców, osób z obsługi oraz dzieci i młodzieży ZSO. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię, której przesłanie jest aktualne również we współczesnym świecie. Warto zaznaczyć, że zespołowi kolędników akompaniował na keyboardzie Mateusz Zalewski z kl. I gimnazjum. Miłym akcentem opłatkowego spotkania było rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą szopkę, w którym nagrody rzeczowe ufundowane prze ks. Proboszcza odebrali: za I miejsce: Wiktoria Żygieło, Mateusz Domin, za II miejsce: Ola Jóźwik, Agnieszka Chłus i za III Natalka Białobłocka i Julia Druć. Ogłoszono również wyniki konkursu plastycznego „ Dziękuje, ja nie”, w którym wzięli udział Zuzia Uściłko, Natalia Tołłoczko, Oliwia Ignatowicz, Julia druć, Julia Kostrzewska, Julia Budrewicz, Natalka Białobłocka i Kinga Puszko. Spotkanie zakończyła ekumeniczna modlitwa oraz wspólne dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń.