Szkółka Kolarska przy ZSO w Sokółce

Szkółka Kolarska przy ZSO w Sokółce powstała jako element Narodowego Programu Rozwoju Kolarstwa, który jest dofinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Środki własne na działalność Szkółki zapewniła Gmina Sokółka z Panią Burmistrz Ewą Kulikowską na czele. Opiekę merytoryczną, organizacyjną i sprzętową sprawuje Sokólski Klub Kolarski Sokół. Uczestnicy programu mają zapewnione regularne zajęcia sportowe zarówno w kolarstwie jak i innych dyscyplinach usprawniających młode organizmy. W okresie jesienno-zimowym uczniowie najwięcej czasu spędzają na terenowych treningach rowerowych, basenie, sali gimnastycznej, marszobiegach i lodowisku. Zgodnie z założeniami programu, szkółka otrzymała 8 rowerów szosowych dostosowanych do potrzeb uczniów klas podstawowych i gimnazjum. Zostały one uroczyście przekazane zawodnikom przez Panią Dyrektor Annę Andrzejewską i poprzez trud włożony w treningi pozwolą godnie reprezentować ZSO i Sokółkę na arenie całego kraju.

Zawodnicy i Zarząd SKK SOKÓŁ