Święto Ziemniaka

Dzień ziemniaka 16 września 2014 r.

Dziś najmłodsi uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawczyniami i nauczycielkami świetlicy wzięli udział w niecodziennej lekcji. Otóż na terenie rekreacyjnym w pobliżu boiska odbyło się Święto Ziemniaka. Na początku Julka i Dawid z klasy III a opowiedzieli o historii, pochodzeniu i roli we współczesnej kuchni tego smacznego warzywa. Następnie podczas wspólnych, wesołych zabaw, pląsów i śpiewów dzieci przenosiły się do państwa Inków, skąd kartofle pochodzą, na hiszpańskie karawele wiozące je do Europy, szły na wykopki – oczywiście, tylko w wyobraźni.  Degustacja gotowanych ziemniaków odbyła się już naprawdę, a posiłek na świeżym powietrzu jak zwykle wszystkim smakował. Humory i wrześniowa pogoda dopisała, więc i zabawa była znakomita!