Światowy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia – 24 listopada 2023 r.

W dniu 24.11.2015r. dzieci z klas I-III naszej szkoły uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. To bardzo miła i sympatyczna tradycja, ogromnie lubiana zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli. Aż trudno uwierzyć, że pluszowy niedźwiadek ma już ponad 120 lat! Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na mięciutkie przytulanki nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Część zajęć odbyła się w klasach, niektóre zostały przeprowadzone w szkolnej świetlicy. Dzieci poznały historię tego święta i udział prezydenta Stanów Zjednoczonych Theodora Roosevelta w powstaniu zabawki Teddy Bear. Oglądały prezentacje multimedialne i filmiki, rozmawiały o misiach-bohaterach bajek i książek, kolorowały obrazki, śpiewały piosenki. Część dzieci miała przebrania. Było wesoło i radośnie.