Sukces w Międzynarodowych Zawodach Pływackich

Sukces w Międzynarodowych Zawodach Pływackich – 7 – 9 kwietnia 2017 r.

W miniony weekend nasze uczennice: Agnieszka Ancypo i Gabriela Poczobutt Odlanicka, trenujące pływanie w UKS Omega Sokółka, wzięły udział w Międzynarodowych Zawodach Pływackich „Dzukija Cup” w Alytusie na Litwie. Była to bardzo silnie obsadzona impreza, w której startowało 700 zawodników z 30 klubów w tym: 18 z Litwy, 5 z Białorusi, 6 z Polski oraz jednego z Rosji.
W kategorii wiekowej 11-14 lat swoją bardzo dobrą dyspozycję potwierdziła Agnieszka Ancypo. Agnieszka trzykrotnie stawała na podium. Zdobyła srebrny medal na dystansie 50m stylem dowolnym oraz dwa brązowe w wyścigach na 100m i 200m stylem dowolnym. Aga zajęła również czwarte  miejsce na 200m stylem grzbietowym.
W kategorii wiekowej 15-16 lat świetny strat zaliczyła Gabriela Poczobutt Odlanicka. Gabrysia zdobyła brązowy medal w rywalizacji na dystansie 200m stylem klasycznym. W pozostałych swoich startach zawodniczka zajęła szóste miejsce na 100m stylem klasycznym, siódme  miejsce na 200m stylem zmiennym i piętnaste miejsce na 100m stylem dowolnym. Gratulujemy!