Sukces naszych pływaczek

Sukces naszych pływaczek – 22 października 2016 r.

Uczennice naszej szkoły: Iga Kuklicz, Agnieszka Ancypo i Gabriela Poczobutt Odlanicka, reprezentujące UKS OMEGA Sokółka, wzięły udział w X Międzynarodowym Meczu Pływackim Dziecięcych Drużyn Klubowych z Litwy, Białorusi i Polski „Złota Jesień 2016” w Bielsku Podlaskim.
W zawodach startowało 458 zawodników z 19 klubów sportowych, w tym dwa kluby z Litwy, trzy z Białorusi i 14 klubów z Polski.
Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie. Białoruś i Litwę reprezentowało 163 zawodników trenujących w szkołach mistrzostwa sportowego.
W roczniku 2006 wspaniałe starty zaliczyła Iga Kuklicz. Młoda pływaczka zdobyła dwa złote medale na dystansach 50m i 100m stylem grzbietowym, była też 4. na 50m stylem dowolnym.
W roczniku 2003 Agnieszka Ancypo potwierdziła wysoką formę zdobywając dwa srebrne medale na dystansach 50m stylem motylkowym i 50m stylem dowolnym oraz brązowy krążek w wyścigu na 100m stylem dowolnym. Agnieszka zajęła przy tym trzecie miejsce w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę imprezy w swoim roczniku, ulegając jedynie pływaczkom z Białorusi.
Świetnie zaprezentowała się również Gabriela Poczobutt Odlanicka w rywalizacji rocznika 2002. Gabrysia zdobyła srebrny medal w wyścigu na 100m stylem klasycznym i brąz na 100m stylem zmiennym.