ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH

Adres: 16-100 Sokółka, Osiedle Zielone 2, tel/fax 85-7112484

zsosokolka@op.pl

40 - lecie szkoły

19 listopada 2008 roku obchodziliśmy jubileusz 40 - lecia naszej szkoły. Przygotowania do tego dnia rozpoczęliśmy już przed wakacjami. Zaplanowaliśmy wtedy różnorodne działania, które były realizowane przez uczniów, ich rodziców i  nauczycieli. Pracy było bardzo dużo. Opłaciło się jednak. Uroczystości rozpoczęły się nabożeństwami w kościele i cerkwi w intencji uczniów i pracowników szkoły. Część oficjalną swoją obecnością zaszczycili: Podlaski Kurator Oświaty - pan Jerzy Kiszkiel, członek zarządu województwa podlaskiego - pan Mieczysław Baszko, wiceburmistrz Sokółki - pan Krzysztof Szczebiot, wicestarosta sokólski - pani Cecylia Waszkiewicz, ksiądz dziekan Włodzimierz Misiejuk, ks. proboszcz Adam Baranowski, przewodniczący Rady Miejskiej - pan Jan Zabłudowski, dyrektorzy, prezesi sokólskich firm, przedsiębiorstw, szkół i przedszkoli, emerytowani nauczyciele, absolwenci szkoły, rodzice uczniów. Goście w swoich  wystąpieniach gratulowali osiągnięć i życzyli sukcesów w dalszej pracy. Wzruszającym momentem uroczystości było wprowadzenie sztandaru. Dokonał tego były, wieloletni dyrektor pan Stanisław Omachel. Sztandar wnieśli dorośli, Ci, którzy w 1975 roku jako uczniowie przyjmowali go po raz pierwszy z rąk fundatorów.  W czasie uroczystości dyrektor szkoły, pan Adam Kowalczuk wręczył nagrody nauczycielom za osiągnięcia w pracy zawodowej. Po części oficjalnej uczniowie zaprezentowali się w przedstawieniu teatralnym oraz  tańcu nowoczesnym. Uroczystość uświetnił recital nauczycielki naszej szkoły, pani Ewy Dębko, która jest śpiewaczką Opery Kameralnej w Warszawie. Spotkanie to dostarczyło jej uczestnikom wielu wzruszeń. Następne za 10 lat.

Koło wolontariatu

Koło miłośników historii