Sprzątanie świata – Polska 2014

Akcja „Sprzątanie świata – Polska 2014” – 26, 29 września 2014 r.

„Turysto! Szanuj środowisko!” -pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja „Sprzątanie świata – Polska 2014”. Tym razem organizatorzy zachęcają do refleksji nad wpływem, jaki wywieramy na środowisko w czasie wypoczynku – na urlopie, w czasie pobytu na łonie przyrody. Przy okazji „Akcji” warto spróbować odpowiedzieć sobie na następujące pytania: w jaki sposób oddziałujemy na przyrodę podczas wędrówki górskim szlakiem, podczas spaceru po lesie czy rejsu żaglówką po jeziorze? Co każdy z nas może zrobić, żeby zmniejszyć swój negatywny wpływ na środowisko? Jak możemy ograniczyć tworzenie odpadów? Dlaczego warto prowadzić ich selektywną zbiórką? Nasza szkoła również aktywnie uczestniczyła w akcji. 26 września o czystość środowiska zadbali uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej pod opieką p. Małgorzaty Chociej a 29 września uczniowie klas 2a i 2b gimnazjum pod opieką p. Katarzyny Chociej i p. Aliny Jakimiec.