„Spotkanie z tradycją na kartce papieru”

„Spotkanie z tradycją na kartce papieru” – 7 grudnia

W dniu 7 grudnia uczniowie z klas edukacji wczesnoszkolnej wzięli udział w warsztatach plastycznych „Spotkanie z tradycją na kartce papieru”. Szkolenie przeprowadziły panie instruktorki w Sokólskim Ośrodku Kultury, budynek Muzeum Ziemi Sokólskiej, w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Nowa jakość edukacji…”. Dzieci poznały tradycje i zwyczaje Podlasia oraz sokólszczyzny związane z Bożym Narodzeniem oraz Nowym Rokiem. Następnie samodzielnie wykonały ozdoby świąteczne: aniołki, łańcuchy, pawie oczka i ptaszki. Praca była żmudna i wymagała sporego zaangażowania, ale efekty były imponujące. Wszystkie dekorację zawisną na bożonarodzeniowych choinkach w domach uczniów oraz na drzewku szkolnym.