Spotkanie z Korczakiem

Spotkanie z Korczakiem – 14 listopada 2014 r.

14 listopada uczniowie klasy Ia i Ib wraz z wychowawczyniami gościli w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowwczym im. Janusza Korczaka na Osiedlu Zielonym. Pierwszaki zostały zaproszone na przedstawienie pt. „Król Maciuś Pierwszy”, przygotowane przez podopiecznych ośrodka oraz ich opiekunów. Jak wiadomo jest to najbardziej znany utwór Janusza Korczaka, który w formie baśniowo – fantastycznej powieści przygodowej mówi o problemach filozoficznych i dylematach władzy małego króla – reformatora. Inscenizacja nie tylko w przystępny sposób zaznajomiła pierwszaków z tą niezwykłą lekturą, ale też była wspaniałą lekcją Praw Dziecka. Warto dodać, że nasza szkoła od dawna współpracuje ze SOSW, organizując różne spotkania oraz zapraszając tamtejszą młodzież do uczestnictwa w akcjach, uroczystościach i działaniach podejmowanych przez ZSO.