Spotkanie z alpakami

Spotkanie z alpakami 20 czerwca 2022 r.

Naszą szkołę odwiedzili niecodzienni i bardzo egzotyczni goście- alpaki. Te przesympatyczne zwierzęta żyją stadnie w Ameryce Południowej, ale coraz częściej są hodowane również w innych częściach świata. W czasie spotkania dzieci miały możliwość nakarmienia alpak, wyczesania ich, pogłaskania i pospacerowania. Opiekunowie opowiadali o zwyczajach tych futrzastych przybyszy. Okazuje się, że uczestnictwo w takich spotkaniach stymuluje różne zmysły, obniża poziom stresu, a nawet jest wykorzystywane w terapii dotyczącej osób niepełnosprawnych. Niezwykle zajęcia były połączone z sesją zdjęciową. Spotkanie z alpakami odbyło się z inicjatywy pani Burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej i było prezentem dla najmłodszych sokółczan z okazji Dnia Dziecka.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Spotkanie z alpakami