Smacznie, zdrowo, kolorowo!

Smacznie, zdrowo, kolorowo! – 19 października 2019 r.

Wśród wielu zadań profilaktyczno-wychowawczych realizowanych przez naszą szkołę, szczególnie istotne są te o charakterze prozdrowotnym. Mają one bogatą formę – od zajęć edukacyjnych poświęconych zdrowiu, poprzez różnorodne projekty i udział w konkursach. Ostatnio nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej przygotowali i przeprowadzili kolejną już akcję dotycząca wspomnianej tematyki. Tydzień dla zdrowia rozpoczęły pogadanki wychowawców w klasach, a pani ze świetlicy przygotowała z dziećmi wystawkę prac plastycznych „Warzywa i owoce”. Następnie wiedzę teoretyczną uczniowie zastosowali w praktyce, samodzielnie przygotowując pożywne drugie śniadanie. Własnoręcznie zrobione kanapki były kolorowe i zdrowe, a w dodatku wyśmienicie smakowały. O tym, że warzywa są nie tylko smaczne, ale i zdrowe przypomniała inscenizacja wiersza „Na straganie”, w wykonaniu uczniów klasy drugiej. Wiedzę o roli witamin i składników mineralnych w codziennej diecie utrwaliła prezentacja multimedialna, a wspólnie wykonany taniec „Robimy sałatkę” pokazał, że gotowanie może być też świetną zabawą. Ponieważ w kształtowaniu właściwych nawyków żywieniowych dzieci najważniejszą rolę odgrywają rodzice, to dzieci przekazały im list z prośbą o pomoc w przygotowywaniu właściwych posiłków.

Pamiętajmy: wypracowanie odpowiednich przyzwyczajeń w dzieciństwie z pewnością zaprocentuje zdrowiem i sprawnością w życiu dorosłym.