Samorząd ZSO w Sokółce

Samorząd 2016/2017

Samorząd Szkoły Podstawowej nr 3

przewodnicząca: Agnieszka Chłus kl. VIa
zastępca: Antoni Piskurewicz kl. IVa
sekretarz: Oliwia Reszuta kl.Va

Opiekun SU SP nr 3: mgr Katarzyna Chociej

 

Samorząd Gimnazjum nr 2

przewodniczący : Hubert Hołubowicz kl. III a
zastępca : Julia Borowska kl. III b
sekretarz: Zuzanna Woronowicz kl. I a, Julia Szomko kl. I b

Opiekun SU Gimnazjum nr 2: mgr Małgorzata Chociej

AKCJE SAMORZĄDÓW ZSO

Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn w naszej szkole – 8 i 10 marca 2017 r.

Walentynki – 14 lutego 2017 r.

Jasełka szkolne – 21 grudnia 2016 r.

Jak co roku członkowie samorządów przygotowują gościom i pracownikom szkoły upominki. W tym roku do życzeń uczniowie dołączyli słodkie pierniki upieczone pod czujnym okiem p. Małgorzaty Chociej w ramach realizacji projektu „Gotujmy”.

Przygotowanie do szkolnych jasełek

W tym roku zamiast tradycyjnych kartek goście, którzy przybędą na Jasełka otrzymają przygotowane przez uczniów, w ramach projektu „Gotujmy”, pierniczki.

Pierniczki są zdaniem uczestniczek projektu łatwe w wykonaniu i przy tym pyszne.

Tu znajdziesz przepis Pierniczki

Akcja „Choinka – 6 grudnia 2016 r.

Dnia 6.12.2016r. w naszej szkole samorząd uczniowski przeprowadził akcję pod tytułem „Akcja choinka” Każda klasa miała za zadanie w jak najkrótszym czasie odrysować swoje dłonie na zielonej kartce papieru i je wyciąć. Zadanie to najszybciej wykonały klasy:
II A gimnazjum – 5 min i 14 sekund i zajęli I miejsce,
I B gimnazjum – 6 minut – II miejsce
II B gimnazjum – 8 minut – III miejsce
Na wyróżnienie zasługuje klasa V A, która liczy najwięcej uczniów w naszej szkole a to zadanie wykonała w czasie 9 minut – Gratulujemy zręczności !! Klasa II A i VA otrzymały jako nagrodę „wilcze bilety „. Do akcji przyłączyli się uczniowie klas I – III, którzy wycinali wolniej, lecz z wielkim zaangazowaniem
Z wyciętych dłoni powstała piękna zielona choinka, którą możemy podziwiać na holu przy pokoju nauczycielskim. Nad sprawnym przebiegiem akcji czuwała p. Katarzyna Chociej.

Świąteczna paczka dla zwierzaczka – 1-6 grudnia 2016 r.

Od 1 do 6 grudnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących na Osiedlu Zielonym w Sokółce trwała akcja charytatywna „Świąteczna Paczka dla Zwierzaczka”, przygotowana przez Samorząd Uczniowski oraz Szkolny Klub Wolontariatu. Jej celem było niesienie pomocy tym, którzy nie umieją upomnieć się o swoje – zwierzętom z sokólskiego schroniska.
Do akcji, która miała polegać na przygotowaniu paczek zawierających: karmę, zabawki, koce, poduszki i wszelkiego rodzaju akcesoria potrzebne pieskom i kotom włączyła się cała społeczność ZSO. Każda klasa, bądź uczniowie indywidualnie przygotowywali prezenty dla podopiecznych schroniska. Oddźwięk akcji zaskoczył organizatorów. Bardzo chętnie przyłączyli się do tej inicjatywy i wykonali paczki: burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego w Sokółce, radni Młodzieżowej Rady Miejskiej oraz dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce Piotr Rygasiewicz z pracownikami OSiR.
Zwieńczeniem akcji było wspólne przekazanie zgromadzonych prezentów. Wszystkich zaskoczyła ilość zawiezionych darów, co jest tylko skromnym świadectwem wielkości współczujących serc osób. Goście zostali oprowadzeni po schronisku i zapoznani z jego codziennymi potrzebami i problemami, zaś młodzież w tym czasie miała okazję do wyprowadzenia psów na spacer pod czujnym okiem wolontariuszy prowadzących schronisko: Wioletty Ciostek, Edyty Doroszko, Elżbiety Jadkowskiej, Elwiry Zabłockiej i Justyny Ignatowicz.
Organizatorzy akcji składają serdeczne podziękowania za zaangażowanie, okazanie serca podopiecznym schroniska i owocną współpracę: burmistrz Sokółki Ewie Kulikowskiej, zastępcy burmistrza Adamowi Kowalczukowi, pracownikom Urzędu Miejskiego w Sokółce, dyrektorowi OSiR Piotrowi Rygasiewicz, pracownikom OSiR, Młodzieżowej Radzie Miejskiej w Sokółce, Wiolecie Ciostek oraz nauczycielom, uczniom i rodzicom ZSO w Sokółce.

Mikołajki – 6 grudnia 2016 r.

Dzień imienin Mikołaja, przypadający 6 grudnia jest okazją do wszelkiego rodzaju niespodzianek i obdarowania się drobnymi prezentami. W tym dniu uczniowie z Samorządu Uczniowskiego, w mikołajkowych strojach, odwiedzili w klasach swych szkolnych kolegów i przekazali upominki. Dzień upłynął w miłej atmosferze, bo przecież prezenty wszystkim sprawiają wiele radości. Nad sprawnym przebiegiem dnia czuwała p. Małgorzata Chociej.

Uczniowie ZSO z wizytą w schronisku dla zwierząt – 18 listopada 2016 r.

Dnia 18.11.16 uczniowie ZSO wraz z opiekunami p. Małgorzatą Chociej i p. Moniką Klim odwiedziły sokólskie Schronisko dla Zwierząt. Wizyta była podsumowaniem akcji „Pomóż zwierzętom”, która rozpoczęła się w szkole 04.11.16 –kiermaszem ciast. Przypominamy, że udało nam się sprzedać ponad 30-ci blach ciast, które wykonali rodzice, wolontariusze i członkowie samorządu uczniowskiego społeczności ZSO. Dzięki nim udało nam się zebrać pokaźną kwotę 1200zł.
Dalsza akcja polegała na zbiórce karmy, kocy, pościeli, zabawek oraz innych akcesoriów potrzebnych zwierzakom w schronisku. Za zebrane pieniądze z kiermaszu ciast zakupiliśmy: podkłady higieniczne, szczepionki, obroże przeciwpchelne, specjalistyczną karmę gastryczną dla zwierząt oraz zabawki dla szczeniaków.
Wizyta w schroniska spotkała się z bardzo przychylnym powitaniem małych podopiecznych. Każdy z nas miał obok siebie przyjaźnie merdający ogon i chętne do zabawy i spaceru oczy. Nie mogliśmy się oprzeć takiemu zaproszeniu. Spacer był wielką obopólną przyjemnością. Również wizyta w pomieszczeniu dla szczeniaków przyniosła wiele radości i wzruszeń. To nie ostatnia akcja uczniów ZSO, planujemy już następne. Uczniowie tej szkoły kolejny raz udowodnili jak wrażliwe mają serca.

Bierzemy udział w akcji charytatywnej „Szkoło Pomóż i Ty”

Od kilku lat nasza szkoła bierze udział w akcji charytatywnej „Szkoło Pomóż i Ty”. Polega ona na sprzedaży cegiełek – pomocy naukowych i kalendarzyków. Co roku Fundacja chce pomoc innemu, konkretnemu podopiecznemu.

W roku szkolnym 2016/2017
DANIELOWI CZERNIAK
pomóżmy zobaczyć świat!

pomóż i ty – zobacz szczegóły

Pomóżmy uwierzyć Danielowi, że życie jest piękne a ludzie są dobrzy!

Pomagamy zwierzętom z sokólskiego schroniska -4 listopada 2016 r.

ogłoszenie o zbiórce na rzecz schroniska dla zwierząt

Ogłoszenie o zbiórce na rzecz schroniska dla zwierząt

4 listopada 2016r. w ZSO rozpoczęła się kolejna edycja akcji „Pomagamy zwierzętom”. Samorząd Uczniowski wraz ze Szkolnym Kołem Wolontariatu „Pomocna Dłoń” zorganizował kiermasz ciast. Ta forma pomocy pieskom okazuje się być bardzo skuteczną i z każdym rokiem cieszy się coraz większą popularnością. Kiermasze organizujemy w ZSO od 4 lat ale w tym roku możemy śmiało powiedzieć, że odnieśliśmy prawdziwy sukces. Udało nam się zebrać pokaźną kwotę – 1200 złotych. Nasze przedsięwzięcie spotkało się z olbrzymim odzewem zarówno ze strony uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły, którzy hojnie wydawali swe pieniążki na zakup słodkich wypieków. Szczególne podziękowania należą się uczniom i ich cudownym rodzicom, którzy wsparli akcję przygotowując pyszne ciasta, ciasteczka, babeczki. Dzięki nim udało nam się sprzedać ponad trzydzieści blach różnych wypieków. Kolejny raz udowodniliśmy, że społeczność ZSO ma ogromne serduszko i chętnie pomaga potrzebującym zwierzętom. Całość funduszy zostanie przekazana na leczenie podopiecznych sokólskiego schroniska, zakup szczepionek, środków przeciwpchelnych i odrobaczających, podkładów,itp.

Cała akcja pomocy zwierzętom trwa do 10 listopada. Zbieramy karmę suchą i mokrą, ciepłe koce i zabawki dla podopiecznych z sokólskiego schroniska oraz Fundacji Vita Canis opiekującej się też kotkami. Osoby chętne wspomóc finansowo fundację mogą dokonywać wpłat na konto:

Fundacja Pomocy Zwierzętom VITA CANIS
Puciłki 31, 16-100 Sokółka
13 2030 0045 1110 0000 0404 5450
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0404 5450
BIC/SWIFT: GOPZPLPW

z tytułem przelewu: darowizna na cele statutowe.

Losy piesków ze schroniska można śledzić też na facebooku: Schronisko dla zwierząt w Sokółce-Wolontariusze. Może oglądając zdjęcia ktoś z was znajdzie tam przyjaciela, któremu da domek?
To nie pierwsza i z całą pewnością nie ostatnia tego typu akcja członków Samorządu, Wolontariatu oraz wszystkich uczniów ZSO. Akcję zorganizowały p. Małgorzata Chociej i p. Monika Klim.

Witamy Pierwszaków – 27 października 2016 r.

Dzień Nauczyciela – 14 października 2016 r.

Życzenia wielu sukcesów zawodowych
oraz realizacji zamierzonych celów,
niech podejmowany trud
stanie się źródłem satysfakcji.
W podziękowaniu za przekazaną wiedzę,
anielską cierpliwość, troskę
oraz pomoc w każdej potrzebie
serdeczne życzenia składają
Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sokółce

dzień nauczyciela

 

sprzątanie świata 2016 – pobierz zaproszenie

Akcja „Sprzątanie świata – Polska 2016” zakończona! – 19 września 2016 r.

Nauczyciele podczas zajęć technicznych, edukacji dla bezpieczeństwa oraz na godzinach wychowawczych przypominali uczniom, iż dbałość o otaczające środowisko to nasz obowiązek, utrwalili zasady segregacji odpadów. Z misją przywrócenia czystości osiedla i terenu szkoły wyruszyły klasy: 5a pod opieką p. M. Zieziula, Ia gimnazjum pod opieką p. K. Chociej oraz klasy 6a i Ib gimnazjum pod opieką p. Małgorzaty Chociej.

Samorząd 2015/2016

Samorząd Szkoły Podstawowej nr 3

przewodniczący: Julia Szomko kl. 6a,
zastępca: Cezary Poczobutt Odlanicki kl.4a,
sekretarz: Oliwia Fiłoń kl.5a.

Opiekun SU SP nr 3: mgr Małgorzata Chociej

Regulamin SU w SP nr3

Plan pracy SU na rok szkolny 2015-2016

Samorząd Gimnazjum nr 2

Przewodnicząca :Julia Borowska
Zastępca :Kinga Rabiczko
Szkolni DJ:Barbara Pyłko, Jakub Chłus

Opiekun SU Gimnazjum nr 2: mgr Dorota Zalewska

Prawa człowieka i prawa dziecka

Prawa i obowiązki ucznia

Życzenia na Dzień Kobiet

Życzenia

dzien_kobiet3

Poczta walentynkowa

Przygotowania do Jasełek

Tym dniu radosnym i oczekiwanym
Gdzie gasną spory, goją się rany
Życzymy Wam zdrowia, miłości
Niech mały Jezus w sercu zagości
Szczerości duszy, zapachu ciasta,
Przyjaźni, która jak miłość wzrasta
Niech święta radością wypełnią Wasz dom,
A Nowy 2016 Rok blasku doda Waszym dniom.
Życzą Uczniowie ZSO w Sokółce

Akcja „Pomagamy zwierzętom” zakończona
W terminie 13.11-10.12.2015r. w ZSO trwała akcja „Pomagamy zwierzętom”. Przedsięwzięcie rozpoczął 13.11.2015r. kiermasz ciast przygotowanych przez wolontariuszy z SKW i członków SU. Zebrane pieniążki przekazaliśmy na leczenie i sterylizację podopiecznych sokólskiego schroniska. Jednocześnie rozpoczęliśmy zbiórkę rzeczy potrzebnych zwierzakom w schronisku. Przede wszystkim zbieraliśmy karmę suchą i mokrą, ciepłe koce, niepotrzebną już pościel, ręczniki oraz zabawki. Wszystkie zebrane materiały 11.12.2015 r. przekazaliśmy paniom E. Doroszko i W. Ciostek, które troszczą się o swych podopiecznych w schronisku.
Zdajemy sobie sprawę z tego, iż taka pomoc, to tylko kropla w morzu potrzeb. Takie akcje powinny odbywać się znacznie częściej, by uwrażliwić społeczność uczniowską, iż zwierzęta naprawdę potrzebują naszej pomocy. Losy piesków ze schroniska można śledzić na facebooku: Schronisko dla zwierząt w Sokółce-Wolontariusze. Może oglądając zdjęcia ktoś z was znajdzie tam przyjaciela, któremu da domek? Te cudowne, potrzebujące człowieczego ciepła i bezpieczeństwa istoty, za okazaną miłość odpłacą wam tym samym.
Wszystkim uczestnikom akcji za wrażliwe serduszka serdecznie dziękują jej organizatorki – Małgorzata Chociej i Monika Klim.

Mikołajki w ZSO – 7 grudnia 2015r.
6 grudnia to dzień, w którym obchodzimy imieniny Świętego Mikołaja. To doskonała okazja do tego, by obdarować się symbolicznymi prezentami oraz poczuć przedświąteczną atmosferę. W mikołajkowych strojach uczniowie z Samorządu Uczniowskiego pod okiem Pani Małgorzaty Chociej odwiedzili w klasach swych szkolnych kolegów i przekazali upominki. W tym dniu było szczególnie miło i wesoło, bo komu z nas prezenty nie sprawiają przyjemności?

Pomagamy zwierzętom z sokólskiego schroniska -13 listopada 2015 r.
W dniu 13 listopada 2015r. w ZSO rozpoczęła się kolejna edycja akcji „Pomagamy zwierzętom”.
W tym dniu zorganizowaliśmy kiermasz ciast przygotowanych przez wolontariuszy z SKW i członków SU. Nasze przedsięwzięcie spotkało się z olbrzymim odzewem zarówno ze strony uczniów, jak i nauczycieli oraz innych pracowników szkoły. Udało nam się sprzedać ponad dwadzieścia blach różnych wypieków. W ten sposób udało nam się zebrać dość pokaźną kwotę – 850 złotych. Całość funduszy zostanie przekazana na leczenie i sterylizację podopiecznych sokólskiego schroniska.
Cała akcja pomocy zwierzętom trwa do końca listopada. Zbieramy karmę suchą i mokrą, ciepłe koce i zabawki dla podopiecznych z sokólskiego schroniska oraz Fundacji Vita Canis opiekującej się też kotkami. Osoby chętne wspomóc finansowo fundację mogą dokonywać wpłat na konto:

Fundacja Pomocy Zwierzętom VITA CANIS
Puciłki 31, 16-100 Sokółka
13 2030 0045 1110 0000 0404 5450
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0404 5450
BIC/SWIFT: GOPZPLPW
z tytułem przelewu: darowizna na cele statutowe.

Losy piesków ze schroniska można śledzić też na facebooku: Schronisko dla zwierząt w Sokółce-Wolontariusze. Może oglądając zdjęcia ktoś z was znajdzie tam przyjaciela, któremu da domek?
To nie pierwsza i z całą pewnością nie ostatnia tego typu akcja członków Samorządu, Wolontariatu oraz wszystkich uczniów ZSO. Akcję zorganizowały p. Małgorzata Chociej i p. Monika Klim.

Zbieramy plastikowe nakrętki 13 listopada 2015 r.

13 listopada rodzice Piotrusia Łuckiewicza odebrali pierwszą partię zebranych przez szkołę nakrętek plastikowych. Byli bardzo zaskoczeni, że w tak krótkim czasie udało się zebrać pokaźną ilość korków, za które bardzo serdecznie wszystkim uczniom i nauczycielom dziękują. Oczywiście nie jest to koniec akcji. Ponownie korki zostaną przekazane w styczniu.

Dyskoteka klas IV – VI
28 października odbyła się dyskoteka dla uczniów szkoły podstawowej klas IV-VI. Motywem przewodnim zabawy było Halloween. Samorząd uczniowski wraz z nauczycielami języków obcych zachęcał uczniów do poznawania kultury i zwyczajów innych krajów. Halloween – to chyba najbardziej rozpoznawalne i najchętniej obchodzone święto krajów anglojęzycznych. Każdy z uczestników miał za zadanie przyjść na zabawę w przebraniu i jeżeli znał „halloweenowe” hasło:”cukierek albo psikus” (w j. ang.: trick or treat) otrzymywał słodycze. Najciekawsze przebrania nagrodzono drobnymi upominkami: Reszuta Oliwia z kl. IV, Agnieszka Chłus z kl. V, Justyna Masłowska z kl. IV oraz Aleksandra Kurza z kl. IV. Klasa czwarta miała wreszcie okazję by poznać starszych kolegów oraz udowodnić, że potrafią razem świetnie się bawić.

Dzień Nauczyciela

Drodzy pedagodzy, wychowawcy
i pracownicy naszej szkoły
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej
składamy najserdeczniejsze życzenia,
po stokroć zdrowia, niewyczerpanych sił i energii
tak potrzebnej całemu gronu pedagogicznemu
do kształcenia młodych pokoleń,
aby przyszłość każdego z nas była jak najlepsza.

Samorząd Uczniowski
Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sokółce

 

Udział w akcji charytatywnej „Szkoło, pomóż i ty”

Akcja charytatywna „Szkoło, pomóż i ty”

akcja1

 

Zaproszenie do udziału w akcji „Sprzątania świata”

P. Małgorzata Chociej wraz z Samorządem Uczniowskim serdecznie zaprasza do udziału w akcji sprzątania świata, która w ZSO odbędzie się w dniach 21-23 września 2015 r.

Zobacz szczegóły akcji – sprzątanie świata 2015

sprzatanie swiata1

 

Zbiórka plastikowych nakrętek

Akcja trwa od 15września 2015 do 15 czerwca 2016.
Zbiórka nakrętek jest prowadzona na leczenie i rehabilitację Piotrusia Łuckiewicza, który jest pod opieką Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”.
Piotruś choruje od lipca 2010 r. na opryszczkowe zapalenie mózgu, ostrą niewydolność oddechową, zapalenie opon rdzeniowo-mózgowych oraz kurczowe porażenie czterokończynowe.
Nakrętki proszę przekazywać– p. Małgorzacie Chociej i p. Monice Klim.
Zaangażowanie uczniów w akcję będzie nagradzane pozytywną uwagą. Do przekazywanych nakrętek prosimy dołączyć karteczkę z danymi osoby przekazującej (imieniem, nazwiskiem i klasą)

nakrętki

Samorząd 2014/2015

Samorząd Szkoły Podstawowej nr 3

Przewodnicząca: Julia Budrewicz

Zastępca przewodniczącej: Agnieszka Chłus

Sekretarz: Julia Szomko

Opiekun SU SP nr 3: mgr Małgorzata Chociej

Samorząd Gimnazjum nr 2

Przewodnicząca: Ewa Kowalczuk

Zastępca przewodniczącej: Natalia Żółtko

Sekretarz: Dominika Krawel

Opiekun SU Gimnazjum nr 2: mgr Dorota Zalewska

samorzad1

Dyskoteka uczniów SP -16 lutego 2015 r.

Poczta walentynkowa – 13 lutego 2015 r.

Jak co roku w naszej szkole działała poczta, która uszczęśliwiła wszystkich zakochanych i nie tyko, ozdobnymi, walentynkowymi kartkami. Posłańcy, uczniowie z Samorządu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, dotarli również do nauczycieli i wręczyli im symboliczne serduszka.

Przygotowania do Jasełek

Członkowie samorządu pod okiem opiekunów przygotowali pierniczki i kartki z życzeniami dla gości zaproszonych na Jasełka szkolne.

Mikołajki

Przedstawicielki obu Samorządów Uczniowskich uczestniczyły w uroczystości Pasowania na ucznia – wręczyły niespodzianki kolegom z klas pierwszych oraz prowadziły zabawy.

Dyskoteka uczniów gimnazjum

Dyskoteka uczniów szkoły podstawowej

28 października odbyła się dyskoteka dla uczniów szkoły podstawowej klas IV-VI. Motywem przewodnim zabawy było Halloween. Święto krajów anglojęzycznych u nas też jest chętnie obchodzone. Każdy z uczestników miał za zadanie przyjść na zabawę w przebraniu. Wyróżniono najciekawsze z nich. Julia Druć z kl. V oraz Antek Chomutnik i Damian Wiski z kl. IV otrzymali nagrody książkowe. Klasa czwarta miała wreszcie okazję by poznać starszych kolegów oraz udowodnić, że potrafią razem świetnie się bawić

Samorząd 2013/2014

Samorząd Szkoły Podstawowej nr 3

Przewodnicząca: Julia Borowska

Zastępca przewodniczącej: Julia Budrewicz

Sekretarz: Damian Galewski

Opiekun SU SP nr 3: mgr Katarzyna Daszuta

Samorząd Gimnazjum nr 2

Przewodnicząca: Marlena Radkiewicz

Zastępca przewodniczącej: Natalia Żółtko

Sekretarz: Karolina Lingo

Opiekun SU Gimnazjum nr 2: mgr Dorota Koprowska

 

Walentynki – 14 lutego 2014 r.

Udział w akcji WOŚP – 12 stycznia 2014 r.

Mikołajki – 6 grudnia 2013 r.

Włączenie się do obchodów Dnia Edukacji Narodowej – 11 października 2013 r.

Układamy mandale – 23 września 2013 r.
Dn. 23 września 2013 roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum nr 2 wraz z opiekunką p. Dorotą Koprowską wzięli udział w układaniu mandali odpadowej pod hasłem ,,O uśmiech dziecka”- akcji zorganizowanej przez Samorząd Szkolny Gimnazjum nr 1. Mandala odpadowa ma symboliczne znaczenie. Pokazuje, że to ,co już zostało wyprodukowane powinno się znaleźć ponownie w zamkniętym cyklu produkcji.
Uczniowie szkół z powiatu sokólskiego spotkali się pod pomnikiem J. Piłsudskiego, aby wspólnie ułożyć obraz. Wykorzystaliśmy w tym celu kolorowe plastikowe nakrętki, które zebraliśmy w szkole.
Dochód ze sprzedaży plastikowych nakrętek ma być przekazany na remont oddziału pediatrycznego naszego szpitala oraz na wsparcie chorej dziewczynki.
Przypominamy, że zbiórka plastikowych korków na terenie naszej szkoły trwa przez cały rok.