Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja – 4 maja 2016 r.

Dziś w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W części artystycznej wzięli udział uczniowie z Koła Miłośników Historii oraz Zespołu Muzycznego, przygotowani przez panie Monikę Klim, Ewę Dębko i Małgorzatę Chociej. Montaż słowno – muzyczny przypomniał ważne fakty z jakże trudnej i nieraz dramatycznej historii Polski, o których nigdy nie wolno nam zapomnieć, tym bardziej, że tę rocznicę obchodzono uroczyście już podczas rozbiorów i w okresie międzywojennym. Patriotyczne wiersze oraz komentarz historyczny wzbogacony o pieśni ojczyźniane to wspaniała lekcja dla wszystkich uczniów. Warto dodać, że w tym szczególnym dniu nasza młodzież nie tylko odświętnie wyglądała, ale też słuchała w ciszy i skupieniu. Uroczystość zakończyło wspólne odśpiewanie „Roty” oraz wystąpienie pani dyrektor.