Rocznica Odzyskania Niepodległości

Akademia w rocznicę Odzyskania Niepodległości – 12 listopada 2013 r.
W dniu 12 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 95 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Montaż słowno-muzyczny zatytułowany „Przeszłość jest częścią naszej tożsamości także dzisiaj” przygotowały panie Monika Klim Małgorzata Chociej i Ewa Dębko wraz z uczniami szkoły podstawowej i koła historycznego gimnazjum. W nastrój święta narodowego już na początku wprowadziła scenografia przygotowana specjalnie na tę okazję: krzyże z datami najważniejszych wydarzeń z tamtego okresu, portret marszałka Piłsudskiego, zakuta w kajdany Polska. Młodzież przypomniała dramatyczne karty z naszej narodowej historii, wielkich patriotów i wspaniałych twórców II Rzeczpospolitej, usłyszeliśmy też pieśni nierozerwalnie związane z datą 11 listopada oraz okolicznościowe wiersze. Występ zakończony wspólnym odśpiewaniem „Roty” wzbudził wielkie emocje. Na koniec głos zabrał dyrektor szkoły Pan Adam Kowalczuk, dziękując wszystkim za wspaniałą akademię i godne uczczenie Dnia Niepodległości.