Roboclub – zajęcia dodatkowe rozwijające kompetencje naukowo – matematyczno – techniczne

Zajęcia z Roboclubu odbywają się co tydzień po 2 godziny lekcyjne. Uczestnikami w I półroczu są uczniowie klasy 4 a SP.
Dzieci uczyły się budowy i programowania robotów, zapoznały z praca czujników: koloru, dotyku i odległości. Nauczyły się wprawiać roboty w ruch przez zaprogramowanie motorków ruchu. Udoskonaliły czytanie instrukcji i wykonanie na jej podstawie robota. Doskonaliły umiejętność korzystania a programu Lego Mindstorms EV3. Konstruowały też według własnej wyobraźni, kształtując cierpliwość i dokładność. Praca odbywała się w dwóch grupach czteroosobowych. Najwięcej radości sprawiło im „ożywianie” robota, poznawanie nowych możliwości i tajników programu.