Pożegnanie lata

Pożegnanie lata – wycieczka do Silwarium w Poczopku – 15 września 2016 r.

W dniu 15 września uczniowie z klas młodszych byli na wycieczce w Silvarium w Poczopku – niezwykłym parku w sercu Puszczy Knyszyńskiej. Zwiedzanie rozpoczęli od Galerii na Skraju Puszczy, w której można obejrzeć nie tylko różnorodne eksponaty przyrodnicze, ale też posłuchać odgłosów zwierząt, obserwować pracę pszczół w ulu i mrówek w mrowisku. Dużo emocji wywołało spotkanie oko w oko z żubrem, a także poznanie niezwykłego zwierzaka o tajemniczej nazwie ptagass leśnoborny. Następnie uczniowie wraz z przewodnikiem wyruszyli na zwiedzanie parku oferującego takie atrakcje jak zegary słoneczne, ciekawe rzeźby z drewna i kamienia, dom sów, malownicze mostki nad rzeczką i stawem, kolekcje roślin. Bardzo ciekawym miejscem Silvarium jest Park Megalitów czyli wędrujące skały, przy których wszyscy pobierali pozytywna energię, a przechodząc przez bramę z narzutowych skał każdy pomyślał życzenie. Po zjedzeniu drugiego śniadania i kupieniu pamiątek dzieci udały się na mini-siłownię na powietrzu, gdzie ochoczo trenowały sprawność fizyczną. Wycieczka do Poczopka odbyła się w ramach pożegnania lata.