Powitanie wiosny

Klasy I – III witają wiosnę – 21 marca 2014 r.

21 marca dzieci z klas początkowych powitały wiosnę. To wydarzenie, choć powtarza się co rok, jest ważną częścią szkolnego życia uczniów. W tym roku obchody pierwszego dnia kalendarzowej wiosny miały nieco inny charakter. Dzieci zamiast tornistrów przyniosły  do swoich klas produkty spożywcze, z których wyczarowały prawdziwie wiosenne, zdrowe, przysmaki. Klasa druga przygotowała smaczne i pożywne kanapki, trzeciaki zrobiły przepyszne, pełne witamin  warzywne sałatki. Natomiast pierwszaczki miały dużo radości spożywając „śniadanie na trawie”, co prawda jeszcze nie prawdziwej, ale zielonej.  Taka kulinarna lekcja to nie tylko okazja do tego, by nauczyć się samodzielnie przyrządzać jedzenie, ale też by uświadomić, że najzdrowsze jest to, co sami ugotujemy. Następnie dzieci pod opieką wychowawczyń udały się na plac szkolny z kukłą Marzanny i kolorowym transparentem „Żegnaj zimo – witaj wiosno”. Zimowa panna została potraktowana wyrozumiale i życzliwie: powędrowała do worka, by tam doczekać swojego powrotu. Pożegnaniu zimy towarzyszył śpiew i zabawy taneczno-ruchowe. Tego dnia była wspaniała, prawdziwie wiosenna pogoda, co niewątpliwie poprawiło wszystkim humory.