Powitanie wiosny

Powitanie wiosny – 23 marca 2015 r.

Dziś w naszej szkole było wiosennie, wesoło, smacznie i kolorowo. Już od rana dzieci z klas początkowych uwijały się w zielonych strojach, przygotowując przedstawienie z okazji powitania pierwszego dnia kalendarzowej wiosny. Uroczystość rozpoczęły trzeciaki, które opowiedziały o zwyczajach związanych z dniem 21 marca oraz zaśpiewały piosenkę „Panna Marzaneczka”. Klasa I a przygotowała inscenizację pt. „Powitanie wiosny”, zachwycając wszystkich zarówno umiejętnościami aktorskimi, jak też wspaniałymi strojami. Uczniowie z klasy drugiej deklamowali wiersze o tematyce wiosennej, wzbogacając swój występ piosenką pt. „ Maszeruje wiosna”. Na zakończenie wystąpiły dzieci z klasy I b, wykonując niezwykle widowiskowy „Taniec wiosny”, a Szkolna Grupa Taneczna zaprezentowała się w tańcu „Czekolada”.  Kukła marzanny  została schowana do worka, a wszystkie dzieci z radością powitały wiosnę.