Pomagamy zwierzętom z sokólskiego schroniska

Pomagamy zwierzętom z sokólskiego schroniska -4 listopada 2016 r.

4 listopada 2016r. w ZSO rozpoczęła się kolejna edycja akcji „Pomagamy zwierzętom”. Samorząd Uczniowski wraz ze Szkolnym Kołem Wolontariatu „Pomocna Dłoń” zorganizował kiermasz ciast. Ta forma pomocy pieskom okazuje się być bardzo skuteczną i z każdym rokiem cieszy się coraz większą popularnością. Kiermasze organizujemy w ZSO od 4 lat ale w tym roku możemy śmiało powiedzieć, że odnieśliśmy prawdziwy sukces. Udało nam się zebrać pokaźną kwotę – 1200 złotych. Nasze przedsięwzięcie spotkało się z olbrzymim odzewem zarówno ze strony uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły, którzy hojnie wydawali swe pieniążki na zakup słodkich wypieków. Szczególne podziękowania należą się uczniom i ich cudownym rodzicom, którzy wsparli akcję przygotowując pyszne ciasta, ciasteczka, babeczki. Dzięki nim udało nam się sprzedać ponad trzydzieści blach różnych wypieków. Kolejny raz udowodniliśmy, że społeczność ZSO ma ogromne serduszko i chętnie pomaga potrzebującym zwierzętom. Całość funduszy zostanie przekazana na leczenie podopiecznych sokólskiego schroniska, zakup szczepionek, środków przeciwpchelnych i odrobaczających, podkładów,itp.

Cała akcja pomocy zwierzętom trwa do 10 listopada. Zbieramy karmę suchą i mokrą, ciepłe koce i zabawki dla podopiecznych z sokólskiego schroniska oraz Fundacji Vita Canis opiekującej się też kotkami. Osoby chętne wspomóc finansowo fundację mogą dokonywać wpłat na konto:

Fundacja Pomocy Zwierzętom VITA CANIS
Puciłki 31, 16-100 Sokółka
13 2030 0045 1110 0000 0404 5450
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0404 5450
BIC/SWIFT: GOPZPLPW

z tytułem przelewu: darowizna na cele statutowe.

Losy piesków ze schroniska można śledzić też na facebooku: Schronisko dla zwierząt w Sokółce-Wolontariusze. Może oglądając zdjęcia ktoś z was znajdzie tam przyjaciela, któremu da domek?
To nie pierwsza i z całą pewnością nie ostatnia tego typu akcja członków Samorządu, Wolontariatu oraz wszystkich uczniów ZSO. Akcję zorganizowały p. Małgorzata Chociej i p. Monika Klim.