Pomagamy zwierzakom z sokólskiego schroniska

Pomagamy zwierzakom z sokólskiego schroniska -28 listopada 2014 r.

W dniach 24 – 28 listopada w ZSO odbyła się kolejna edycja akcji „Pomagamy sokólskim zwierzakom”. Zbieraliśmy karmę, ciepłe koce i zabawki dla podopiecznych z sokólskiego schroniska. Przez cały tydzień uczniowie naszej szkoły z wielkimi sercami, wrażliwi na potrzeby bezdomnych czworonogów, przynosili do opiekunów Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu karmę i inne produkty potrzebne w schronisku.
Zakończeniem naszej kampanii był kiermasz ciast przygotowanych przez wolontariuszy z SKW i członków SU. Nasze przedsięwzięcie spotkało się z olbrzymim odzewem zarówno ze strony uczniów, jak i nauczycieli oraz innych pracowników szkoły. Udało nam się sprzedać ponad trzydzieści blach różnych wypieków, z czego uzbierała się dość pokaźna kwota 975 złotych. Całość funduszy przekazano na leczenie podopiecznych schroniska.
To nie pierwsza i na pewno nie ostatnia tego typu akcja członków Samorządu, Wolontariatu oraz wszystkich uczniów ZSO. Akcję zorganizowały p. Małgorzata Chociej i p. Monika Klim.