Poetyckie spotkanie z Panią Krystyną Gudel

Poetyckie spotkanie z Panią Krystyną Gudel – 16 maja 2018 r.

16 maja w naszej szkole odbyło się spotkanie z paniąKrystyną Gudel -emerytowaną nauczycielką nauczania zintegrowanego oraz polonistką. Przez wiele lat pracowała w Szkole Podstawowej w Zabielu oraz Zespole Szkół w Jaświłach. Mieszka z rodziną w Suchowoli.
Pani Krystyna jest autorką wierszy dla dzieci i dorosłych zgromadzonych w tomikach: „Sądy pozostawione”, „Stopy na ścieżkach”, „Tam się urodziły tęsknoty”, „Stąd”. Stworzyła również przewodnik po gminie Suchowola pt. „Pomiędzy wschody, a zachody wpisana”. Zdobyła wiele nagród i wyróżnień w konkursach poetyckich.
Uczniowie mieli okazję zapoznać się z poezją Pani Krystyny, którą z chęcią im zaprezentowała. Były to między innymi wiersze ze zbioru: „Którędy do domu?”.
Dzieci w trakcie spotkania wzięły również udział we wspólnej zabawie, odgadywaniu zagadek oraz wspólnym liczeniu.
Wielkie zainteresowanie wzbudziła kolekcja ołówków, przywiezionych z różnych zakątków świata. Każdy mógł je obejrzeć i zapytać właścicielkę o jego ciekawą historię
Dużą niespodziankę i radość sprawił uczniom wiersz napisany przez p. Krystynę, w którym to każdy z uczniów stał się jednym z bohaterów. Otrzymany pamiątkowy egzemplarz stał się bezcenną pamiątką.