„Plastusiowy pamiętnik”

Na spektaklu „Plastusiowy pamiętnik” – 6 czerwca 2015 r.

Dziś dzieci z klas początkowych były w sokólskim kinie na spektaklu „Plastusiowy pamiętnik”. Adaptację tej znanej i lubianej książki Marii Kownackiej przygotowali artyści z Narodowego Teatru Edukacji w Poznaniu. Sztuka opowiadała o przyjaźni, odpowiedzialności, odwadze oraz mądrości, odwołując się nie tylko do wrażliwości małych widzów, ale też do ich wspaniałej wyobraźni. To właśnie dzięki fantazji dzieci przeniosły się w kolorowy świat, gdzie wszystko wyglądało inaczej i wszystko było możliwe: piórnik był domem, mały ludzik z plasteliny widział i słyszał, a przybory szkolne rozrabiały w najlepsze. Spektakl wzbogacała piękna scenografia, barwne kostiumy, a przede wszystkim wspaniała gra aktorów i pełne humoru dialogi. Dzieci były pod wrażeniem toczącej się akcji i reagowały bardzo spontanicznie: biły brawo, ostrzegały bohaterów, śmiały się, krzyczały na tych, co źle postępowali. To chyba najlepsza recenzja tej sztuki.