Pasowanie na ucznia

Pasowanie na ucznia – 27 października 2016 r.

27 października w naszej szkole odbyła się jedna z najmilszych i najpiękniejszych uroczystości – Pasowanie na Ucznia. Do pierwszaków przybyło wielu miłych gości, m.in. pani dyrektor Anna Andrzejewska,  wychowawczynie przedszkola – p. Ewa Puszko, p. Justyna Domin, p. Anna Tołoczko, nauczyciele ZSO, rodzice, rodzeństwo i koledzy. Dzieci klas pierwszych pod okiem p. Zofii Kowalczuk, przygotowywały się do pasowania od początku roku szkolnego, pilnie pracowały na lekcjach, uczyły się wierszy, piosenek, tańca, wytrwale ćwiczyły podczas prób. Nic też dziwnego, że perfekcyjnym występem udowodniły pełną gotowość do podjęcia trudów bycia uczniem. Część artystyczną prowadziły uczennice klasy czwartej. Ukoronowaniem przyjęcia do szkolnej braci było złożenie ślubowania oraz pasowanie poprzez dotknięcie ołówkiem i wręczenie dyplomów. Na koniec dzieci musiały rozgryźć i połknąć „tabletki wiedzy i mądrości”.  Samorząd Uczniowski przygotował młodszym kolegom drobne upominki. O pierwszakach pamiętała też pani burmistrz Ewa Kulikowska, choć nie mogła wziąć udziału w uroczystości, przekazała ogromny kosz słodyczy.  W imieniu rodziców głos zabrała pani Katarzyna Maliszewska, życząc pierwszakom oraz ich nauczycielom wielu sukcesów i wspaniałych chwil w szkole. Po części oficjalnej wszyscy spotkali się na słodkim poczęstunku przygotowanym przez Rodziców i tanecznej zabawie prowadzonej przez dziewczęta z Samorządu Szkolnego.