Ogólnopolskie Mistrzostwa Liturgicznej Służby Ołtarza

Trzecie miejsce w Finale D Mistrzostw Polski LSO – 30 kwietnia – 2 maja 2016 r.

Dzięki wsparciu Pani Burmistrz, pomocy Pana Starosty i Firmy Metal-Fach w dniach 30.04–02.05.2016 roku, nasi gimnazjaliści pod opieką ks. Mateusz Dobrzyńskiego wzięli udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach Liturgicznej Służby Ołtarza w Rzeszowie. Nasi uczniowie reprezentowali Sokółkę i Diecezję w kategorii gimnazjalnej, w której wystąpiło 35 zespołów w całej Polski.
Pierwszego dnia rozpoczęli rozgrywki w „grupie śmierci”, jak się później okazało zmierzyli się ze zwycięzcą mistrzostw (MB Fatimskiej w Chojnicach) oraz czwartym zespołem mistrzostw. Niestety nie udało się nawiązać z nimi wyrównanej walki. Wieczorem na Gali Sportu odbył się mecz pokazowy, a gwiazdą gali był piłkarz Cracovii, Mateusz Cetnarski. Wieczór spędzili na zwiedzaniu pięknego Rzeszowa.
Drugiego dnia, po Mszy Świętej w rzeszowskiej Katedrze, nasi ministranci udali się na kolejną arenę mistrzostw gdzie rozegrali kolejne 4 mecze. Seria trzech zwycięstw zapewniła im 3 miejsce w Finale D Mistrzostw LSO, co dało 24 miejsce w Polsce w kategorii Lektor Młodszy.
Naszym bohaterom, ministrantom, gratulujemy i życzymy coraz większych sukcesów i gorliwości przy ołtarzu.