Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej – 26 lutego 2020 r.
W dniu 26.02.2020 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Sokółce przeprowadzono eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej p.h. „Młodzież zapobiega pożarom”. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test składający się z pytań zamkniętych z zakresu ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Jury wyłoniło po 3 osoby, w każdej kategorii wiekowej, które uzyskały najwyższy wynik testu i uzyskały awans do kolejnego etapu (eliminacje powiatowe). Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwał st. kpt. Paweł Chudecki.
Naszą szkołę reprezentowali: Julia Piskurewicz, Zuzanna Kiszkiel, Julia Sokołowska, Oliwia Ignatowicz, Weronika Leosz i Adrian Słoma. Najwyższy wynik, spośród uczniów naszej szkoły, uzyskał Adrian Słoma, który zajął 3 miejsce i awansował do eliminacji powiatowych konkursu.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki. Eliminacje powiatowe, odbędą się w kwietniu w siedzibie Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Sokółce.