Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości – 10 listopada 2022 r.

10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”- początkowo pieśni Legionów, a od 1927 roku hymnu Polski. Następnie młodzież z klasy VIIIa oraz Va pod opieką pani Doroty Zalewskiej, przedstawiła montaż słowno-literacki, przypominający przyczyny upadku Rzeczpospolitej, walki narodowowyzwoleńcze oraz odzyskanie wolności po 123 latach zaborów. Fakty historyczne przeplatały się z patriotycznymi wierszami oraz pieśniami w wykonaniu Zespołu Muzycznego, prowadzonego przez panią Iwonę Słoma. Dziewczynki z grupy tanecznej „Rytm” wykonały taniec z flagami (układ przygotowały pod okiem pani Barbary Chancewicz i Doroty Kamińskiej), zaś pierwszaki pięknie zaśpiewały utwór pt. „Moja Ojczyzna”. Przybyli na akademię uczniowie mieli biało-czerwone kotyliony-serduszka oraz chorągiewki w barwach narodowych. Uczestnicząc w obchodach Święta Niepodległości daliśmy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Narodowe Święto Niepodległości

ZOBACZ TANIEC Z FLAGAMI: Taniec z flagami

ZOBACZ NAGRANIA PIEŚNI: Pieśni