Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości – 9 listopada 2018 r.

9 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. W tym roku obchodzimy 100-lecie powrotu Polski na mapę Europy, to rocznica niezwykła i niepowtarzalna, więc wszystkim udzieli się podniosły nastrój. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 11.11 wspólnym odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”- początkowo pieśni Legionów, a od 1927 roku hymnu Polski. Następnie młodzież z klasy ósmej przedstawiła montaż słowno-literacki, przypominający przyczyny upadku Rzeczpospolitej, walki narodowowyzwoleńcze oraz odzyskanie wolności po 123 latach zaborów. Fakty historyczne przeplatały się z patriotycznymi wierszami oraz pieśniami w wykonaniu Zespołu Muzycznego. Utwory solowe wykonały Iga Krawiel, Julia Dębko na skrzypach i Karolina Zalewska na klarnecie. Autorskie wiersze dla Niepodległej wygłosiły Oliwia Ignatowicz i Maja Parchanowicz, laureatki konkursu poetyckiego. Wszyscy przybyli na akademię nauczyciele oraz uczniowie mieli biało-czerwone kotyliony, a dzieci z klas I-III chorągiewki w barwach narodowych. Uczestnicząc w obchodach Święta Niepodległości daliśmy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
Akademię przygotowały panie Katarzyna Daszuta, Monika Klim, Ewa Dębko. O dekorację zadbała pani Jolanta Paruk.