„Narodowe czytanie” w naszej szkole

„Narodowe czytanie” w naszej szkole – 12.09. 2023 r.

Wraz z początkiem roku szkolnego 2023/2024 uczniowie naszej szkoły rozpoczęli działania związane z promocją czytelnictwa. „Narodowe Czytanie” było doskonałą okazją, aby docenić wartość czytania. W dniu 12 września br. społeczność szkolna włączyła się w akcję pary prezydenckiej. Uczniowie poznali fragmenty słynnej powieści pt. ,,Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Wzbogacili wiedzę na temat tła historycznego powieści, pozytywizmu i haseł epoki. Przenieśli się pięknej krainy za sprawą obrazowych i realistycznych opisów nadniemeńskiej przyrody. Dowiedzieli się także o założycielach rodu oraz poznali ciekawe sylwetki bohaterów. Uroczystość przygotowali uczniowie kl. Va, VIIa oraz VIIIa pod kierunkiem pani Doroty Zalewskiej. Klasy I-III przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji. Klasopracownie zostały ozdobione portretami pisarki, cytatami z powieści i fragmentami rękopisu. Klasy trzecie wykonały ilustracje z nadniemeńską przyrodą. Prace umieszczono w klasowej galerii.