Na wystawie klocków Lego

Na wystawie klocków Lego – 16 października 2015 r.

W dniu 16 października dzieci z klas edukacji wczesnoszkolnej były na wystawie budowli z klocków LEGO w Białymstoku. Stadion Narodowy, makieta Bitwy Oliwskiej, ogromna Statua Wolności, najwyższy człowiek świata i atakująca kobra – to tylko niektóre z eksponatów, ułożonych z dziesiątków tysięcy tych niepozornych klocków. Na wystawie były też repliki znanych i ciekawych budynków z całego świata, przedstawiające zarówno architekturę współczesną jak i dawną, wydarzenia historyczne, sceny z bajek i filmów, których stworzenie zajęło wiele miesięcy mozolnej pracy. Duże wrażenie wywołała makieta kolejowa z jeżdżącymi pociągami i ogromne miasteczko westernowe. Chłopcy najbardziej interesowali się interaktywnymi robotami, uwagę dziewczynek przykuła makieta z domem Muminków i obrazki „malowane” klockami lego. Dużą frajdę sprawiła wszystkim wizyta w strefie aktywnej zabawy, gdzie każdy mógł własnoręcznie i według własnej inwencji stworzyć budowlę lub skorzystać z klocków w kącikach tematycznych. Na wystawie każdy znalazł coś dla siebie, dlatego wszyscy wrócili zadowoleni i z twórczymi pomysłami na zabawę.