Międzyszkolny Konkurs o tytuł „Mistrza Poprawnej Polszczyzny”

Międzyszkolny Konkurs o tytuł „Mistrza Poprawnej Polszczyzny”  – 11 maja 2016 r.
W dn. 11.05.2016 r. uczennice naszej szkoły: Karina Miron, Michalina Awdziej i Julia Szomko wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie o tytuł „Mistrza Poprawnej Polszczyzny”. Szóstoklasistki rywalizowały indywidualnie i zespołowo. Uczennice – Karina Miron i Michalina Awdziej odniosły sukces i otrzymały wyróżnienia. W tegorocznej edycji konkursu zorganizowanego przez SP w Starej Kamionce wzięło udział 24 uczniów z klas V-VI z ośmiu szkół z gminy Sokółka. Wszyscy uczniowie wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami w zakresie poprawnego posługiwania się polszczyzną oraz znajomością frazeologizmów i przysłów. Opiekę nad uczniami sprawowała Dorota Zalewska.