Międzyszkolny Konkurs Matematyczny

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny – 15 marca 2016 r.
Dziś w SP 1 w Sokółce odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Matematyczny o tytuł Super Matematyka. Wzięło w nim udział kilkudziesięciu uczniów z klas I-III szkół podstawowych miasta i powiatu sokólskiego. Naszą szkołę reprezentowały następujące dzieci:
klasy pierwsze: Iga Krawiel, Weronika Dargiewicz, Krzysztof Szymański
klasy drugie: Krzysztof Agacki, Partycja Pawłowska, Dominka Sołtan
klasy trzecie: Iga Kuklicz, Adrian Słoma, Natalia Tołłoczko
Uczniowie rozwiązywali testy z różnorodnymi zadaniami, w których musieli wykazać się nie tylko sprawnym liczeniem, ale też spostrzegawczością, logicznym myśleniem, wiedzą i wyobraźnią matematyczną. Wszyscy nasi reprezentanci wypadli znakomicie i udowodnili, że z matematyką są za pan brat. Na podium znaleźli się:
Iga Krawiel I miejsce
Natalia Tołłoczko III miejsce
Adrian Słoma wyróżnienie
Krzysztof Szymański wyróżnienie
Młodzi matematycy wrócili z konkursu nie tylko z dyplomami i nagrodami rzeczowymi, ale też z wielką satysfakcją, że podołali trudnemu wyzwaniu. Gratulujemy!