Miedzyszkolny Konkurs Czytania ze Zrozumieniem

IV Międzyszkolny Konkurs Czytania ze Zrozumieniem – 29 maja 2014 r.

Dziś w naszej szkole odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Czytania ze Zrozumieniem „Wiem, co czytam”. Przystąpiło do niego 30 uczniów edukacji wczesnoszkolnej ze szkół podstawowych Sokółki, Rozedranki Starej, Geniusz i Kamionki Starej. W tym roku poziom trudności był bardzo wysoki, dzieci zmagały się z tekstami o charakterze naukowym, a takie na zajęciach lekcyjnych raczej się nie pojawiają, w tym przedziale wiekowym nie stanowią też lektury dodatkowej. Mimo to wyniki zadowoliły zarówno organizatorów – nauczycieli Zespołu Samokształceniowego Edukacji Wczesnoszkolnej i Świetlicy – jak i członków komisji. Po sprawdzeniu prac przyznano następujące miejsca:
Klasa I
I miejsce: Natalia Tołłoczko, SP 3
II miejsce: Wiktoria Szyszko, SP 1
II miejsce: Iga Kuklicz, SP 3
III miejsce: Maja Mazur, SP Kamionka Stara
wyróżnienia:
Leon Jatkowski, SP 1
Jakub Roszkowski, SP Rozedranka Stara
Klasa II
I miejsce: Mateusz Domin, SP 3
II miejsce: Zuzanna Białous, SP Rozedranka Stara
III miejsce: Julia Januszkiewicz, SP Gieniusze
III miejsce: Paweł Czaplejewicz, SP 1
wyróżnienia:
Julia Anastazja Dębko, SP 3
Joanna Kułak, SP 2
Anna Julia Łowczecka, SP Stara Kamionka
Klasa III
I miejsce: Oliwia Fiłoń, SP 3
II miejsce: Julia Sadowska, SP 3
II miejsce: Zuzanna Dudzińska, SP 1
III miejsce: Kornelia Sobolewska, SP Rozedranka Stara
III miejsce: Ernest Lingo, SP 2
III miejsce: Jowita Ochrymiuk, SP 1
wyróżnienia:
Julia Oleńska, SP 2
Emilia Klej, SP 2

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, nagrody książkowe, gadżety, słodycze i drobne upominki rzeczowe. Warto dodać, że w oczekiwaniu na wyniki obrad komisji dzieci obejrzały przedstawienie przygotowane przez Kółko Teatralne prowadzone przez p. dyrektor Annę Andrzejewską. Była to pełna uroku i humoru inscenizacja „Spotkanie bajek”