Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2023

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2023 w naszej szkole – 20 listopada 2023 r.

20 listopada to szczególny dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Samorząd szkolny przygotował gazetkę szkolną oraz materiały na zajęcia lekcyjne, aby uświadamiać wszystkim, że prawa dziecka są ważne i każde dziecko powinno móc z nich korzystać, z drugiej strony to dzień okazywania solidarności i wsparcia wszystkim dzieciom na świecie, których prawa są naruszane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. Społeczność szkolna w aktywny sposób włączyła się w obchody tego święta.
Tematykę związaną z Konwencją Praw Dziecka przypominała Pedagog pani Jolanta Dąbrowska.