Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek – 5 listopada

Choć za oknem króluje typowa listopadowa pogoda, to w Szkole Podstawowej nr 3 od rana było kolorowo i wesoło. A to dlatego, że dzieci z młodszych klas świętowały Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek i Baśni, który przypada 5 listopada, w dzień urodzin jednego z największych twórców bajek: Walta Disney’a. Bajki – te książkowe, jak i filmowe – towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe, uczą myślenia i tego jakie wartości są cenione, oswajają lęki, uwrażliwiają, są bramą do innego świata. Nie możemy o nich zapomnieć! W krainie filmowych oraz książkowych baśni jest wielu wspaniałych bohaterów, a ci najbardziej lubiani i popularni doczekali się dziś kolejnego wcielenia w przebraniach swoich fanów. I tak na szkolnych korytarzach pojawiły się wróżki i elfy, Czerwone Kapturki (zapewne siostry) zgodnie spacerowały z Wilkiem, królowie gawędzili z księżniczkami, a Dziewczynka z Zapałkami bawiła się z piratami i Kotem w Butach. Oficjalna część spotkania rozpoczęła się od pogadanki, prezentacji książek i baśniowych ilustracji oraz quizu sprawdzającego znajomość bajek. Następnie uczniowie prezentowali swoje przebrania, opowiadając o wybranym bohaterze, a niektóre postaci trzeba było odgadnąć po strojach lub rekwizytach. Pani dyrektor Anna Andrzejewska, która uważnie obserwowała zabawę, ogłosiła, że w Szkole Podstawowej nr 3 właśnie rozpoczyna się Tydzień Czytania Bajek i Baśni – akcja obowiązkowa zarówno dla dzieci, jak też ich rodziców. Na pewno warto poznać nowych bajkowych bohaterów lub też wrócić do tych, których już znamy i odkryć na nowo ich piękno oraz mądrość. Spotkanie zakończyło się czytaniem książek w klasach oraz wspólną bajo-dyskoteką.