Międzynarodowa wymiana studentów

Międzynarodowa wymiana studentów – 16 – 20 stycznia i 22 maja do 2 czerwca 2017 r.

W ramach międzynarodowej wymiany studentów AIESEC ZSO gościło w tym roku szkolnym kilka ciekawych osobowości. To Włoch Ciro Repetti, student Politechniki i Uniwersytetu w Neapolu, studentka finansów z Toronto w Kanadzie Mrudangi Desai oraz Manke Wang z Chendu w Chinach, studiujący aktualnie psychologię na Uniwersytecie w Waszyngtonie. Nasi goście prowadzili lekcje z języka angielskiego, opowiadali o kulturze i zwyczajach swoich krajów oraz brali udział w zajęciach o charakterze integracyjnym. Po południu mieli wiele atrakcji. Zwiedzali miasto, uczestniczyli w zajęciach bokserskich, byli na wycieczce w Bohonikach, Malawiczach, Łosośnie i Czuprynowie. Gospodarze zaprosili ich też do gospodarstwa agroturystycznego Krzysztofa Rochalskiego, gdzie czas miło upłynął przy ogniku z kiełbaskami i grach na świeżym powietrzu. Hasło tegorocznego projektu „Inny nie znaczy gorszy” zostało w pełni zrealizowane, a wszyscy uczestnicy wymiany odnieśli wiele korzyści. Gośćmi z ramienia szkoły opiekowali się angliści, pani Katarzyna Chociej i pan Sławomir Rochalski. Studenci mieszkali w hotelu nad zalewem, stołowali się w szkole i restauracji Dom Rodzinny „Serce”.