Mamy Mistrzynię i V-ce Mistrzynię województwa w pływaniu!

Finał Wojewódzki Gimnazjady w Pływaniu – 15 marca 2017 r.

15 marca 2017 roku na Pływalni Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie przeprowadzony został Finał Gimnazjady Województwa Podlaskiego w Pływaniu.  W finale prawo startu miało po 12 najlepszych dziewcząt i chłopców w czterech stylach pływackich oraz 12 sztafet wyłonionych podczas czterech półfinałów wojewódzkich.
Agnieszka Ancypo, uczennica naszej szkoły, do zawodów finałowych zakwalifikowała się jako jedna z 3 zawodniczek z najlepszymi wynikami czasowymi z zawodów eliminacyjnych w konkurencji 50m stylem dowolnym. W finale konkurencji w swoim koronnym stylu dowolnym Agnieszka zdominowała rywalizację zdobywając 1 miejsce i tytuł Mistrzyni Województwa Podlaskiego. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż nasza uczennica w tegorocznym finale startowała w podwójnej roli – broniła tytułu najszybszej zawodniczki z ubiegłorocznego finału oraz była cichą faworytką tej konkurencji. Agnieszka zwycięstwem w finale potwierdziła kolejny raz swoje umiejętności i zapał do sportowej rywalizacji w pływaniu.

Wspaniale spisała się również Gabriela Poczobutt Odlanicka potwierdzając swój znakomity talent i wysoką formę zdobyła srebrny medal na dystansie 50 m stylem klasycznym.

Dziewczyny dały z siebie wszystko. Ich poświęcenie i ogromny zapał, poskutkowały zdobytymi medalami, na które naprawdę ciężko zapracowały.

Po bardzo dobrym występie w Finale Wojewódzkiej Gimnazjady nasze pływaczki ponownie potwierdziły swoją klasę odnosząc historyczny sukces.