Lekcja savoir-vivru

Bon ton na wesoło – 26 marca 2015 r.

Dziś uczniowie naszej szkoły obejrzeli przedstawienie „Bon ton na wesoło”. Inscenizację przygotowała młodzież z Koła Teatralnego Zespołu Szkół Zawodowych, pod okiem opiekunki, pani Jolanty Siemieniako. Ta swoista lekcja savoir-vivru, choć potraktowana z lekkim przymrużeniem oka, okazała się strzałem w dziesiątkę. Pokazała, że zachowanie stosowne do miejsca i sytuacji to nie relikt przeszłości, ale coś, o czym każdy powinien na co dzień pamiętać. Młodzież z ZSZ poprzez zabawne scenki sytuacyjne, nowe wersje znanych przebojów muzycznych oraz żartobliwe, pełne aktorskiej ekspresji dialogi bezbłędnie trafiła w gust i potrzeby swoich młodszych kolegów. Miłym akcentem na zakończenie był występ dziewczynek z grupy tanecznej, które na dzisiejsze spotkanie przygotowały taniec „Czekolada” i „Non Adel”.