Konkurs „Eko- zabawka”

Konkurs „Eko- zabawka” – 7 czerwca 2016 r.

Nasza szkoła wraz z Burmistrzem Sokółki była organizatorem konkursu „Eko- zabawka”, adresowanego do uczniów klas początkowych z miasta i gminy Sokółka. Zadanie polegało na wykonaniu zabawki z surowców wtórnych lub z materiałów naturalnych dowolną techniką. Do tego potrzebna była kreatywność, pomysłowość oraz trochę zdolności plastycznych i manualnych oraz nieograniczona wyobraźnia. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na ochronę przyrody, a zwłaszcza narastający problem zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Przy okazji dzieci uczyły się segregowania odpadów i wykorzystywania ich w twórczy i pożyteczny sposób. Komisja w składzie: Anna Żamojduk, Urszula Marchiel, Urząd Miejski, Anna Andrzejewska dyrektor ZSO, Jolanta Paruk ZSO przyznała naszym uczniom następujące miejsca:
I miejsce – Iga Krawiel kl. Ia
Wyróżnienia: Michał Klim Ia, Iza Aluszyk IIa, Maja Szydłowska IIa, Dawid Woronowicz IIa, Natalia Ignatowicz IIb, Patrycja Karp IIb, Piotr Kłubowicz IIIa, Jadwiga Kułak IIIa.
Nagrody główne w postaci dyplomów i upominków zostały wręczone w czasie Dni Sokółki, pozostałe dzieci dostaną swoje prezenty na Dniu Rodziny.