Kochaj dzieci, nie pal śmieci

Kochaj dzieci, nie pal śmieci – 22 lutego 2019 r.

W ubiegły piątek uczniów  z klas początkowych odwiedzili przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miejskiej: Karina Miron i Konrad Rećko. Temat spotkania dotyczył walki ze smogiem – zjawiskiem, o którym w ostatnim czasie jest bardzo głośno.   Dzieci dowiedziały się czym jest smog i dlaczego jest tak szkodliwy dla naszego zdrowia.  Co warto robić, aby na co dzień zadbać o dobrą jakość powietrza.  Przygotowana przez młodzież prezentacja multimedialna zawierała m.in. proste i czytelne instrukcje dotyczące tego jakimi materiałami  można palić zimą w piecach, a co jest absolutnie zabronione. Dzieci miały możliwość, by podzielić się swoimi doświadczeniami,  niektórzy zgłaszali pomysły, co można zrobić, by chronić powietrze przed zanieczyszczeniami. Spotkanie było ważną i ciekawą lekcją wychowania społecznego i ekologicznego.